Medicīniskā dokumentācija, hemofilijas pacienta dienasgrāmata, jautājumu saraksts – tā vizītei aicina sagatavoties Dr. Marika Grūtupa pediatre, hematoonkoloģe.
Dodoties uz vizīti pirmo reizi pie jauna speciālista, šajā gadījumā gan hemofilijas aprūpes māsas, gan koagulācijas slimību speciālista, protams, ir jāņem līdzi visa medicīniskā dokumentācija, kas ir bijusi par šo slimību, par tās norisi, par pacienta īpašajām vajadzībām līdz 18 gadu vecumam.
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti cenšas šajā pārejas brīdī sagatavot īsu kopsavilkumu par pacienta slimības smagumu. Par diagnozes noteikšanas brīža situāciju, par svarīgāko medicīnisko informāciju un par notikumiem, kas šo 18 gadu gaitā ir bijuši. Pieņemsim, ka hemofilijas gadījumā tas varētu būt, kādas ir bijušas analīzes kādā brīdī, vai ir attīstījušies inhibitori, vai ir bijusi kāda mērķa locītavas attīstība? Cik biežas ir bijušas asiņošanas? Kādi medikamenti ir lietoti? To Bērnu slimnīcas speciālisti cenšas sagatavot un šādu īsu kopsavilkumu iedot.
Tas būtu pilnīgi noteikti viens no dokumentiem, kas jāņem līdzi uz pirmo vizīti pie pieaugušo speciālista.
Nākamais ir tā lieta, kurai jau vajadzētu būt kā rutīnai pacientiem ar hemofiliju, un tā ir hemofilijas pacienta dienasgrāmata. Mēs ļoti cenšamies, lai to katrs pacients regulāri aizpilda. Tātad arī tai ir jābūt līdzi uz pirmo vizīti pie jaunā speciālista.
Tāpat būtu ideāli, ja jūs jau būtu sagatavojuši savu jauno jautājumu sarakstu, jo, protams, mainoties apstākļiem, mainoties noteikumiem šajā medicīnas aprūpē, jums droši vien radīsies daudz, daudz jautājumu un stresa situācijā, kāda neizbēgami katram no mums ir pirmā vizīte pie jauna speciālista, daudzi no šiem jautājumiem var aizmirsties, tāpēc sarakstiet tos, sagatavojiet.
Tāpat mēs parasti cenšamies ar pacientu un viņa ģimeni pēdējā vizītē Bērnu slimnīcā izrunāt šos iespējamos jautājumus, kuri jums droši vien būs jāuzdod jaunajam speciālistam un viņa komandai.
C-ANPROM/LV/ADYN/0104